CZWÓRNIK KANALIZACYJNY ZEWNĘTRZNY

Czwórnik kanalizacyjny zewnętrzny to element stosowany w systemach kanalizacyjnych, który umożliwia rozgałęzianie przepływu ścieków w trzech różnych kierunkach. Jest to rodzaj połączenia, które może być używane w konstrukcji rurociągów kanalizacyjnych na zewnątrz budynków, w otoczeniu terenu zewnętrznego. Czwórniki zewnętrzne mogą mieć różne kształty, rozmiary i kąty rozgałęzienia, aby dostosować się do konkretnych wymagań projektowych.

Czytaj więcej

W naszej ofercie znajdziesz najczęściej stosowany w systemach kanalizacyjnych czwórnik 160 o kącie nachylenia 90 stopni. Jest to czwórnik, który rozdziela strumień ścieków trzema rurami o średnicy 160 mm skrzyżowanymi ze sobą pod kątem 90 stopni. Czwórnik 160 pozwala na szybką zmianę kierunku spływu nieczystości ich rozdzielenie na mniejsze strumienie, dzięki czemu zachowana zostaje drożność kanalizacji oraz jej funkcjonalność nawet w przypadku dużych ilości cieczy.

Czwórnik PP — dlaczego warto wybrać czwórnik kanalizacyjny zewnętrzny z PP?

Nasze czwórniki zewnętrzne są projektowane z myślą o łatwości montażu i konserwacji. Są wyposażone w systemy uszczelniające, które zapewniają szczelność połączeń i zapobiegają wyciekom, czy też ulatnianiu się nieprzyjemnych woni. Czwórnik PP jest odporny na substancje chemiczne i biologiczne, które często trafiają do systemów kanalizacyjnych i mogą wyrządzić szkody w starszych rurociągach. PP jest całkowicie odporny na korozję wżerową i cechuje się idealnie gładką strukturą, co przekłada się na brak zastojów spowodowanych osadami na ściankach. Ponadto polipropylen jest stosunkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że czwórniki z tego materiału są trwałe i niepodatne na pękanie czy złamania.

Czwórnik PP nie odkształca się ani nie deformuje pod wpływem oddziałujących sił. Do zalet czwórników PP należy także bardzo dobra wytrzymałość na ścieranie. Czwórniki PP to element, który zapewni bezawaryjną i wieloletnią eksploatację systemów kanalizacyjnych.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji